Wellness - Hotel Bystrička

Fínska sauna


Klasická horúca sauna s nižšou vlhkosťou pri teplote 95 - 105°C .Má blahodárne účinky na naše zdravie a je výborná ako prevencia proti rôznym chorobám a zvyšuje odolnosť organizmu. Potením sa z tela vyplavujú všetky toxíny a následné ochladzovanie zvyšuje naše otužovanie. Sauna je vhodná pre tých, ktorí sa chcú o svoje telo starať – nie nadarmo sú ľudia z Fínska najzdravší ľudia na svete.

Infra sauna


Je založená na žiarení špeciálneho keramického infražiariča. Infračervené žiarenie prehrieva vaše telo do hĺbky, preniká do svalového tkaniva a práve preto k intenzívnemu poteniu dochádza už pri teplote okolo 50 °C. Vaše telo tak vlastne začína pracovať ako zdroj, ktorý v sebe akumuluje až 90 % tepla. Zvyšok sa rozptýli do priestoru v kabíne. Po celý čas pobytu v infrakabíne dýchate vzduch, ktorý má teplotu od 20 do 55 °C - nikdy nie vyššiu.

Parná bylinková sauna


Výhodou parnej sauny, kde teplota dosahuje max. 60°C pri až 100% vlhkosti, je jej nižšia záťaž organizmu, preto si ju môžu dovoliť (po konzultácii so svojím lekárom) aj ľudia, ktorí majú zdravotné problémy, kvôli ktorým nemôžu ísť do klasickej sauny. Je nazývaná tiež turecký kúpeľ. Vlhký vzduch priaznivo pôsobí na pokožku, ktorá sa silne prekrvuje a intenzívne čistí. Pokožka tak zostáva jemná a zamatovo mäkká. Parný kúpeľ má pozitívne účinky aj pri oslabení ciev, pri zrazeninách a pri ochoreniach dýchacích ciest. Saunovanie po veľkej námahe telo zbavuje únavy. Aromaterapia je jednou z metód prírodnej (naturálnej) medicíny. Z historických skúseností je dnes už zrejmé, že jednou z najúčinnejších.

Jacuzzi


Jacuzza je hydromasážna vaňa s teplou vodou a masážnymi tryskami. Liečebné účinky teplej vody sú známe už niekoľko storočí. Hydromasážna vaňa má ergonomický dizajn - takže vaše telo zaujme tú najpohodlnejšiu polohu, zatiaľ čo voda urobí svoju stimulačnú prácu, pri teplote 36°C.

Ochladzovanie


Nevyhnutnou súčasťou kvalitného saunovania je ochladzovanie tela, pričom si môžete vybrať a je len na Vás, čo Vám najlepšie vyhovuje. Ochladzovanie v drevenej ochladzovacej kadi alebo formou ľadového vedra.

Wellness

Rezervácie vopred 0918 329 938
(Wellness má obmedzený počet miest)

Možnosť objednať wellness aj súkromne,
mimo otváracích hodín - len na objednávku

Cenník pre Wellness

Cena pre verejnosť 9,90 EUR / osoba / 2 hod
V ponuke máme permanentku LUX alebo darčekové poukážky pre 2 osoby

Bližšie informácie a objednávky
na telefónnom čísle

0918 329 938

  • Slovenčina
  • Angličtina
  • Nemčina