História hotela
~ V SRDCI TURCA ~

História hotela

Hotel Bystrička je pomerne mladý hotel, fungujúci od roku 2009. Máme za sebou 10-te výročie od otvorenia. Budova hotela tu však stojí už vyše 90 rokov.

Prečítajte si niečo o histórii a zistíte, čo u nás na Bystričke robil prezident T.G.Masaryk.

Budova hotela bola prevádzkovaná už počas prvej Československej republiky, od roku 1929. Využívaná bola ako hostinec, hotel a dokonca sa v miestnosti dnešnej reštaurácie Paté hrávalo ochotnícke divadlo.

Obec Bystrička sa stala známejšou a navštevovanejšou v období  1.republiky a to vďaka pravidelným návštevám prezidenta T.G.Masaryka. Mal tu totiž svoje letné sídlo, kde rád chodieval s priateľmi a rodinou na dlhé prechádzky dolinami, jazdil na koni po okolitom chotári, rybárčil a chodil na poľovačky. Dochovali sa nám informácie, že do vtedajšieho hostinca (našej dnešnej reštaurácie) chodieval prezident na slivkové gule, čo bolo jedno z jeho obľúbených jedál. Práve tie máme v našej ponuke dodnes.

Už v roku 1927 bola podaná na obci žiadosť o rozšírenie živnosti podnikania kvôli zvýšenému turizmu a teda história nášho hotela, ubytovania a reštaurácie siaha až sem.